Poradnik randkowania – jak robić to dobrze?

Każdemu z nas marzy się ekscytujące randkowanie, jednak to, co czyni randkę naprawdę udaną nie jest takie oczywiste. Czasami wystarczy zaledwie kilka, dość niepozornych błędów, aby zrujnować nawet najfajniej zapowiadające się spotkanie. Niezależnie czy zależy Ci na niezobowiązujących spotkaniach z nowymi osobami czy chcesz pracować nad jakością i szczęśliwością swojego związku warto znać podstawowe zasady, dzięki którym Ty i osoba, z którą odbyło się spotkanie, będziecie je długo i dobrze wspominać.

Zaplanuj spotkanie

Nie chodzi oczywiście o wypisanie całego planu w tabelce w Excelu wraz z przedziałem czasowym, co, gdzie, kiedy i ile konkretnie czasu będziecie robić. Warto natomiast wiedzieć, gdzie ma się odbyć spotkanie, jaką ma mieć atmosferę i – w razie czego – zawsze mieć w zanadrzu plan B. Nie warto włóczyć się bez celu, wówczas jest duża szansa, że przyjdzie znużenie i rozmowa przestanie się kleić. Jeżeli idziecie do kina, zarezerwuj bilety wcześniej, to samo z restauracją czy kawiarnią. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu pierwotny plan nie wypali, miej konkretny pomysł, gdzie można pójść zamiast.

Pozwól sobie na spontaniczność i otwartość!

Nie bój się jednak zmieniać swojego planu, jeżeli widzisz, że np. miło Wam się spędza czas w jakimś miejscu (wówczas może warto coś odpuścić i zostać?) lub wprost przeciwnie: jest klapa i robi się niezręcznie (wtedy uciekajcie!). Słuchaj się swojej intuicji oraz bierz pod uwagę propozycje drugiej osoby, słuchaj tego, co mówi. Może coś Cię w niej zainteresuje lub odkryjecie wspólne pasje? Pewna nieprzewidywalność może okazać się naprawdę ekscytująca, jeżeli podejdziesz do nich z luzem i humorem. Może właśnie natknęliście się na jakiś festiwal, jarmark czy inną, interesującą okazję? Dlaczego nie skorzystać jeżeli oboje jesteście ciekawi?

Czuj się pewnie

Jest wiele sposobów na dodanie sobie pewności siebie. Od ulubionych perfum i ciekawego, dobranego do okazji stroju po zbudowane i stabilne poczucie własnej wartości. Zadbaj o swoje dobre samopoczucie oraz komfort, ale też pamiętaj, że jeżeli coś proponujesz, warto być tego pewnym. Proponowanie czegoś, na co samemu nieszczególnie ma się ochotę nie jest dobrym pomysłem. W najlepszym wypadku druga osoba się nie zgodzi, a Ty po cichu odetchniesz z ulgą, a w najgorszym randka będzie nieudana. Szczerość jest niezwykle ważna, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, w końcu randka jest z Tobą, a nie fałszywą wizją Ciebie.

Podsumowanie 

Satysfakcjonujące dla obu stron randkowanie nie jest – wbrew pozorom – sprawą bardzo prostą. Ważna jest jakaś wizja tego spotkania, zorganizowanie sobie czasu w sposób atrakcyjny i zajmujący. Warto jednak cały czas mieć otwartą głowę na nowe plany i doświadczenia oraz słuchać osoby, z którą odbywa się spotkanie. Może to bardzo wiele wnieść do randki. Należy także zadbać o pewność siebie, osoba pewna siebie przyciąga innych, jest bardziej charyzmatyczna i atrakcyjna. Pamiętaj o swojej wartości, ale unikaj bufonady. Nie wypowiadaj się z całą stanowczością o tematach, na które nie masz pojęcia, zamiast tego, wykazuj otwartość.

5/5 - (1)