Pierwsza randka – co warto o niej wiedzieć?

Co się dzieje, kiedy ktoś wpadnie Ci w oko? Mylisz o drugiej osobie dzień i noc. Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i dyskretnie wysyłane uśmiechy. To jasne sygnały, że ta druga osoba też jest Tobą zainteresowana. I wreszcie przychodzi ten moment. Pierwsza randka, stres i niepewność. Jakie wybrać miejsce, aby czuć się komfortowo? Postawić na romantyzm i wykwintne miejsca czy raczej na spontaniczność? Kolacja czy wyjście na spacer? Jest tak wiele pytań na które ciężko odpowiedzieć, kiedy dopiero poznajemy tą drugą osobę. Nie wiemy jeszcze co lubi i jaka forma spędzania czasu jej się podoba. Chcemy uniknąć wpadki. Jak to zrobić? Przeczytaj ten artykuł do końca a my postaramy Ci się pomóc aby Twoja pierwsza randka była spełnieniem marzeń.

Jak wybrać miejsce na pierwszą randkę?

Nie łatwo jest znaleźć miejsce, które pozwoli Ci poznać drugą osobę a jednocześnie nie będzie prowokowało wymuszonego i sztucznego zachowania. Ciężko jest dowiedzieć się o sobie czegoś więcej w zatłoczonej i głośnej dyskotece. Dodatkowo z perspektywy kobiety, żadna nie chce czuć się spocona i nieświeża po kilku tańcach. A może ta druga osoba wcale tańczyć nie lubi? Nie wybierajmy też miejsca typu ścianka wspinaczkowa czy spływ kajakowy. Takie atrakcje zostawcie sobie na następne randki, kiedy już lepiej będziecie wiedzieli jaka aktywność fizyczna najbardziej wam się podoba. Co więc wybrać na to pierwsze spotkanie? Najlepiej coś niezobowiązującego. Kolacja w fajnej knajpce będzie jak najbardziej stosowna. Można też wybrać się do wesołego miasteczka jeśli takie akurat jest w pobliżu lub postawić na klasyczny spacer jeśli pozwala na to pogoda. Poniżej przedstawiamy mały przewodnik na co zwrócić uwagę przy wyborze każdego z tych miejsc.

Kolacja

Jest to propozycja dość klasyczna dlatego nie jest łatwo popełnić błąd przy jej wyborze. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Knajpka musi mieć swój klimat. Osiedlowy kebab nie da nam poczucia komfortu i prywatności. Wybieraj takie lokale, które nie są nazbyt wykwintne lub bardzo drogie. Część osób jest zwolennikiem płacenia na randce rachunku na pół a to może postawić drugą osobę w niezręcznej sytuacji. Dodatkowo bardzo wykwintna restauracja może skrępować drugą osobę przez co rozmowa nie będzie naturalna. Najlepszą opcją będzie lokalna mała knajpka z uroczym klimatem i możliwością jedzenia na zewnątrz, jeśli oczywiście jest ciepło. I pamiętaj aby sprawdzić wcześniej opinie o danym miejscu. Nikt nie chce na pierwszej randce niesmacznego jedzenia lub co gorsza zatrucia pokarmowego.

Wesołe miasteczko 

Czeka Cię pierwsza randka a w Twoim mieście akurat jest wesołe miasteczko? Sytuacja idealna. Kto z nas nie lubi lampek, waty cukrowej i prażonej kukurydzy. Przy tym nie ma opcji na gafę. Wesołe miasteczko oferuje nam tak dużą gamę rozrywek, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Każda dziewczyna chciałaby randkę rodem z „Pamiętnika”, tak jak każdy mężczyzna chce być tym, który wygra pluszowego misia dla swojej wybranki. Dodatkowy dreszczyk emocji w postaci diabelskiego młyna? Pierwsze objęcia spowodowane delikatnym strachem i możliwość bycia silnym ramieniem dla drugiej osoby? Dla tych, którzy nie lubią dreszczyku emocji są tam samochodziki albo romantyczna karuzela wenecka. Co tu może pójść nie tak?

Spacer

Kolejny klasyk zapewniający poczucie komfortu i minimalizujący ryzyko porażki. Tutaj ogranicza nas jedynie pogoda. Wiosną i latem sprawdzi się spacer nad rzekę w okolicznym parku. Jesień i zima też wcale nie muszą przekreślać tego planu. Wystarczy kupić kawę na wynos i pójść do parku lub na stary rynek. To idealna opcja na to aby porozmawiać i poznać się najlepiej jak to możliwe na pierwszym spotkaniu. Pamiętaj tylko aby unikać spacerów w lesie czy wyludnionych miejscach. Może to być niekomfortowe zwłaszcza na pierwszej randce kiedy nie znamy jeszcze drugiej osoby a zwłaszcza jej zamiarów.

5/5 - (2)