Antykoncepcja dla faceta

Słowo antykoncepcja zazwyczaj jest łączona z kobietami, natomiast również mężczyźni mogą zaznajomić się z tematem. W teraźniejszych czasach metody antykoncepcyjne dla mężczyzn bazują na dwóch metodach – mechanicznej oraz chirurgicznej. Zdecydowana większość facetów wybierze prezerwatywę, natomiast jest coraz więcej „śmiałków”, którzy poddają się zabiegowi nacięcia i podwiązania nasieniowodów. 

Co z tą antykoncepcją?

W naszym kraju nie ma zbyt dużego pola manewru związanego z antykoncepcją. Oczywiście niekwestionowanych numerem jeden jest prezerwatywa. Jest ona niezwykle łatwo dostępna i dodatkowo chroni przed różnymi chorobami przenoszącymi drogą płciową. Nie jest to jednak 100% skuteczność.

Jeśli jednak marzysz o 100% skuteczności i nie chcesz obciążać organizmu partnerki warto wziąć pod uwagę zabieg wazektomii. Zabieg nie jest inwazyjny i ma bardzo mało powikłań. Jest bezpieczny. Wielu myśli, że odczuwanie przyjemności z seksu nie jest już takie przyjemne, jednak to mylne przekonanie. Nadal dochodzi do wytrysku, jednak w nasieniu nie ma już plemników. Wazektomia nie wpływa również w żadnym stopniu na pracę hormonów, nie pogarsza stanu zdrowia czy zmienia wygląd. Zabieg jest odwracalny, więc jeśli po nim uznacie, że jednak chcecie mieć dziecko, to jest to możliwe. 

Tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn?

Na chwilę obecną rynek nie proponuje nam żadnej terapii hormonalnej dla facetów. Co prawdy są one w fazie testów, ale nie ma możliwości, żeby je kupić. Podobno mają hamować produkcję plemników, jako że będzie w nich zawarty testosteron i progesteron. Już pierwsze badania pokazały, że przez 70 dni po przyjęciu zalecanych przez medyków dawki mężczyźni nie mieli możliwości do zapładniania. Możliwość ta wróciła po 4 miesiącach po zakończeniu przyjmowania leków. 

Badane były również zastrzyki antykoncepcyjne , które zawierałyby w sobie testosteron, a on z kolei obniżałby ilość plemników. Skuteczność tej metody niestety nie została określona. Wiadomo jednak, że metoda ta ma skutki uboczne – testosteron dostarczany w formie zastrzyku zmniejszał swoją naturalną produkcję, a to skutkowało zmniejszeniem popędu seksualnego u panów. 

Metody naturalne

Wiele par ulega uniesieniu i decyduje się na stosunek przerywany. Nie jest to jednak zbyt pewna metoda na brak ciąży. Polega ona na wyciągnięciu członka przez samym wytryskiem. Nie wszyscy wiedzą jednak, że bezpośrednio przed wytryskiem wytwarzany jest preejakulat, w którym również znajdują się plemniki. Jest to więc metoda tylko dla tych, dla których ewentualna ciąża nie będzie problemem.


Źródło: https://randkowanie.com.pl

5/5 - (1)